Kim jestem?

Cześć, jestem Patrycja, jestem dietetykiem oraz mamą

Patrycja Kalbarczyk dietetyka mam i dzieci

Czym się zajmuję?

Pomagam oswoić dietetyczną rzeczywistość po pojawieniu się dziecka, pokazuję jak jeść zdrowo i smacznie z dzieckiem pod pachą, nie spędzając przy tym długich godzin w kuchni.

Jestem zwolenniczką rozszerzania diety metodą BLW, na blogu oraz w moich mediach społecznościowych znajdziesz pomysły i inspiracje na posiłki dla malucha i jego rodziny.

Wiem też jakie są realia macierzyństwa, że często na wszystko brakuje czasu, a gdy dziecko śpi to ostatnią rzeczą o jakiej marzysz jest gotowanie dla całej rodziny, dlatego pokażę Ci jak gotować to samo dla wszystkich i spędzać w kuchni jak najmniej czasu.

Pomagam kobietom w przygotowaniu dietetycznym do ciąży oraz w odżywianiu kiedy już w ciąży są.

Wspieram mamy podczas laktacji, obalam mity dotyczące jedzenia podczas karmienia piersią – tak możesz jeść prawie wszystko, kapustę, pomarańczę i orzechy też!

Jakie jest moje doświadczenie?

Jestem dietetykiem z pasji ale też z wykształcenia. Ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny, a pracę magisterską obroniłam na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwszą styczność z dietą mamy i niemowlaka w praktyce miałam już na studiach, pisałam pracę mgr o „Wiedzy matek na temat żywienia niemowląt”.

Od 2014 roku prowadzę swoją firmę – Mobilne Centrum Dietetyki, dzięki której pomogłam już wielu pacjentom w poprawie nawyków żywieniowych a przy tym w utracie nadprogramowych kilogramów.

Od 2016 r. dodatkowo pracuję w szpitalu, gdzie zajmuję się między innymi edukacją żywieniową pacjentów na oddziałach wewnętrznym i położniczym (edukacja kobiet, u których wykryto cukrzycę ciążową).

Prowadziłam wiele wykładów o zdrowym odżywianiu, również dla dzieci oraz ich rodziców.

Moje działania oparte są na wiedzy naukowej, nie ulegam chwilowym modom dietetycznym. Biorę udział w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach, dzięki czemu moja wiedza jest aktualna. Taką wiedzę przekażę Tobie i pokażę jak wykorzystać ją w praktyce.

Patrycja Kalbarczyk żywienie dzieci